LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Jilet kullanımı, kimyasal maddeler, ağda, cımbız ve epilatörler kalıcı çözüm sağlayamazlar. Lazer epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler.

Lazer epilasyon uzmanlık gerektiren ciddi bir işlemdir. Lazer epilasyon seçiminde işlemin yapılacağı klinikte farklı lazer çeşitlerine cevap verecek lazer cihazlarının olmasına dikkat edilmelidir.

Lazer epilasyona başlamadan önce epilasyonun yapılacağı klinikte doktorunuzun gerekli gördüğü durumlarda tüylenmenin nedeni de araştırılmalıdır. Hormonal nedenlerle gerçekleşen tüylenmelerde öncelikle bu sorunun tedavisi gerekir.
Lazer epilasyonda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melanin hedef olarak seçilmiştir. Melanin’in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melanin oranı düşük olan açık renkli kıllar da başarı oranı daha düşüktür.

Lazer Epilasyon Öncesi
Lazer epilasyon kıl köklerini hedef aldığı için en az bir ay önceden o bölgede cımbız, ağda, epilatör kullanılarak köklerin alınmaması gerekmektedir. Bronzlaşma ve solaryum ile ilgili olarak uzmandan bilgi alınmalıdır. Son dönemlerdeki tüm cilt tedavileri ve kullanılan ilaçlar uzmana aktarılmalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası
İşlem sonrasında rahatlatıcı ve onarıcı etkisi olan kremler size tavsiye edilecektir. 24 saat sıcak su temasından kaçınılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonraki 15-20 gün bronzlaşma ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

 • Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanabilir?

  Koltuk altı lazer epilasyonu
  Özellikle kadınlarda en çok rahatsızlık veren bölgelerden birisi koltuk altındaki istenmeyen tüylerdir. Bu sebeple bu bölgeye yapılan lazer epilasyonlar en çok tercih edilenlerdendir. Koltuk altı en iyi sonuç veren bölgelerdendir.

  Genital bölge ve bikini bölgesi lazer epilasyonu
  Genital bölgede klasik epilasyon yöntemlerinin uygulaması zordur. Lazer epilasyon en iyi netice verdiği bölgeler arasında genital bölge ve bikini bölgesi de yer almaktadır. Bu sebeple kalıcı çözüm için lazer epilasyon iyi bir alternatiftir.
  Lazer epilasyon kıl köküne direkt etki edip kıl oluşumunu engellediği için, koltuk altı ve hassas bölgelerdeki kıl dönmesi sorunlarını ortadan kaldırır.

  Bacak lazer epilasyonu
  Bacak bölgesindeki tüylenmeler genetik özellikler taşımaktadır. Bacak bölgesinde sürekli olarak istenmeyen tüylerden kurtulma ihtiyacı olması kadınlar için büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bacaklarda rastlanılan batık sorununa da lazer epilasyon çözüm getirebilir.

  Yüz lazer epilasyonu
  Yüz bölgesindeki tüylenmenin hormonal olma ihtimali değerlendirilip gerekirse tedavi yoluna gidilmelidir. Yüz lazer epilasyonu diğer bölgelere göre biraz daha zordur bu sebeple iyi bir uzman tarafından uygun cihazla planlama yapılmalıdır.
  Ayrıca sırt bölgesine, kollara, çene ve bıyık bölgelerine, ense ve boyun bölgelerine de lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

 • Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

  Lazer epilasyonun ne kadar süreceğini belirleyen etkenler; kişinin ten rengi, kılların yoğunluğu, kıl rengi, uygulanan bölge ve seçilmiş olan yöntemdir. Etkenler doğrultusunda süre ve seans sayısı farklılık gösterir.

 • Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

  Lazer Epilasyon uygulamasının bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur. Dikkat edilmesi gereken nokta, lazer epilasyon işleminin alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından yasal düzenlemelere uygun kliniklerde ve tıp merkezlerinde uygulanmasıdır. Lazer epilasyonun tıbbi bir işlem olduğunun bilincinde olunması, sürecin doğru ilerletilmesi ve ortaya çıkabilecek hassasiyetlerin hekim gözetiminde giderilmesi lazer epilasyonun güvenilir ve başarılı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

 • Lazer Epilasyon Türleri

  Diode Lazer (Buz Lazer) Epilasyon
  Dalga boyu ile ciltte derin bölgelere inebilmektedir. Bu sebeple derinde kıl bulunan bölgelerde tercih edilen bir yöntemdir. Diode lazerde lazer dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre uzundur, bu sebeple koyu renkli tenlerde de tercih edilmektedir. Diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da uygulama yapılabilen diode lazer bu özellikleri ile geniş bir kullanım alanına sahiptir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon
  Alexendrite yönteminde tüyler epilasyon işlemi sonrası yüzeyden hemen uzaklaşmaktadır. Lazer tekniği açık renkli ciltlere ve koyu renkli tüylere uygundur.

  Nd:YAG Lazer Epilasyon
  Çok koyu cilt tiplerine uygundur ve uygulama alanı daha kısıtlıdır. Erkeklerde daha çok tercih edilmektedir. Nd-YAG lazerlerin diğer en etkin kullanım alanı da damarsal lezyonların tedavileridir. Bunlar içerisinde yüz ve vücut bölgesindeki kılcal damarlar, 4mm ye kadar olan yüzeysel varisler ve küçük hemanjiomlar üzerinde son derece etkili bir tedavi yöntemidir.

 • Sizin için Doğru Lazer Yöntemine Nasıl Karar Verilir?

  Cildinize zarar vermeden, sizin için en doğru ve en başarılı sonucu verecek lazer epilasyon yöntemine, dozuna ve süresine ten renginiz, kıl tipiniz, uygulama yapılacak bölge vb. farklı koşullar dikkate alınarak hekim tarafından karar verilmelidir.

 • Kimler Lazer Epilasyon Yaptırmamalı?

  – Hamileler
  – Kanser Hastaları
  – Aşırı bronzlaşmış kişiler

 • Lazer Epilasyon Pahalı Bir İşlem midir?

  T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon yapan merkezler mevzuat gereği internet sitesi üzerinden fiyat bilgisi paylaşamamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için bize 370 424 16 15 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.